Geoblog.pl    verte    Podróże    Argentyna 2010    Paloma - czy w poszukiwaniu zaginionej krewetki

Paloma - czy w poszukiwaniu zaginionej krewetki

Urugwaj
Urugwaj, Paloma

W Palomia zjadlysmy chyba jak dotad najlepsze sniadanko - melony z yerba mate ( naszymi wlasnymi !! ), swierze bagietki z dulce de leche i na deser murzynek - no dobra niskokaloryczne to nie bylo ale przeciez nikt nie powiedzial, ze bedzie lekko :)).
PO ponad poltora tygodni przemieszczania sie z miejsca na miejsce i spedzania co drugiej nocy niemalze w autobusie dzisiejszy dzien spedzilysmy jak w Ciechocinku. Sliczna pusta plaza, szum fal, slonce ( ktore w koncu zdecydowalo sie wyjzec czego efekty wlasnie w tej chwili czuje na twarzy .. ). Jedynym elementem, ktory zaburzyl ta idylle byl fakt, ze w calej wiosce nie bylo ani pol bankomatu, ktory by dzialal ani tez miejsca w ktym moglybysmy zrobci uzytek z naszych kart. Dlatego tez jesli ktos sie tu wybiera to polecam zabranie zapasu gotowki.., bo innaczej czekaja Was kombinacej z wymianami roznych walut na Urugwajskie po bardzo niekozystnym przeliczniku. Ostatecznie zjadlysmy paelle con mariscos- ( paella- jak wszystkim wiadomo typowo urugwajska potrawa jest! ).
Wieczorem jeszcze udalo nam sie zaczepic napokaz capoeiry prowadzony przez kolesia zdaje sie z Brazyli ( jak na capo przystalo ) - calosc fajna bo z duzym udzialem dzieci - postaram sie dolaczyc zdjecia.

lilka
lilka - 2010-11-29 20:39
Fatastycznie piszesz!!! juz nie moge sie doczekac fotek!!!
jestem znajoma Marty K. Dala mi namiar na ciebie, bo ja z kolezanka, same jedziemy do Buenos w lutym. Jeszcze duzo czasu ale i tak, mam do ciebie pare pytan. Jesli bedziesz miala czas to bede ci wdzieczna za pomoc - informacyjna :-)
A teraz dokad jedziecie z Paloma????
saludos!!!!!!
Lilka

verte - 2010-11-30 04:06
Dzieki :) mam nadzieje, ze ilosc bledow ortograficznych nie zabija czytajacych :) niestety tu nie ma spell checkow ;)

edi - 2010-12-02 02:58
Tak, czekamy na mega fajne zdjątka :-) i ciąg dalszy pasjonującej opowieści.
Oj fakt,te błędy "zabijały "ale już wiemy dlaczego tak się działo ;-)

Całusy

hapaxa
hapaxa - 2010-12-03 10:13
Czyżby to BAs Was tak olśniło, że nie słychać od Was przez ostatnie dni? Mam nadzieję, że tak, bo się do-czytać nie mogę ;)

Buziaki

edi - 2010-12-04 00:57
Hej Dziewczyny,
Olśniło i wciągnęło Was to słodkie Buenos ;-)
A my tu mamy BA oczami duszy...
czekamy i czytamy :-)
calusy

Benevolo de KGHM
Benevolo de KGHM - 2010-12-05 14:41
Chciałem coś skomentować ale weny mi brakło. A Ty Ośla Łączko masz już jak widzę sporą grupkę wierncyh fanów. Bravo, bravo. Czy jak wrócisz do Fatherland i będziesz podpisywać swoją bestsellerną książkę "Mia Argentina" to załapię się na jakiś egzemplarzyk, hę?

verte - 2010-12-06 04:40
NO juz juz, nadrabiam zaleglosci- tak mnie jakos czarna dziora tu pochlonela :)

Asia Szlezak
Zasoby: 69 wpisów69 67 komentarzy67 247 zdjęć247 0 plików multimedialnych0