Geoblog.pl    verte    Podróże    Argentyna/Chile 2009    Historia zatoczyla kolo czyli Back to Santiago

Historia zatoczyla kolo czyli Back to Santiago

Chile
Chile, Santiago
Przejechano 19482 km

No i koniec zaczyna sie nieuchronnie zblizac. Pozegnalysmy kolorowe Valrparaiso i po 1,5 h w autobusie i krotka przejazdzka santiagowskim metrem stanelysmy spowrotem w Casa Roja. Po szybkim przeorganizowaniu wybralysmy sie na cmentarz miejski. Pierwszy raz w zyciu widzialam taki cmentarz. Zrobili na mnie dosc przygnebiajace wrazenie. Wrzuce zdjecia chociaz nie sa najlepsze, bo jest tam zakaz robienia zdjec. Robilam troche na " nielegalu" (hihi zawsze mi sie podobalo to slowo) ale scigal mnie pan z obslugi naziemnej cmentarza na rowerze wiec niewiele z tego wyszlo. W nowej czesci cmentarza duze wrazenie na mnie zrobila sciana poswiecona ofiara Pinocheta. Po jego aktywnej dzialalnosci do 73-go 35 tysiecy ludzi bylo torturowane a 3 tysiace uznano za zaginione. Ciekawe jest to, ze ludzie zabardzo nie chca romzawiac na ten temat. Chca zamknac ten rozdzial i do niego nie wraca.. A moze wlasnie tak nalezy?? Wieczorem zdecydowaltysmy sie zobaczyc cyt: 14metrowa dziewice- w sensie statue Niepokalanej Dziewicy no i wydawalo sie ze to taka niewysoka gorka i ze w try miga sie wejdzie tam. Tiaaa.. Ja stwierdzilam, ze wejde na przelaj zeby zdazyc a zachod slonca co w efekcie oznaczalo, ze zafundowalam sobie przez ostatnier 20 minut regularna wspinaczke po skalkach. Zabawal okazala sie warta potu wylanego gdyz na gorze przywital mnie dzwiek gitary i gleboki glos kolesia spiewajacego mieszanke flamenko z czyms chylijskim. To plus zachod slonca - bylo warto. Tyle, ze to dopiero byl poczatek wieczoru - potem schodzilismy z tej cholernej gory, ktora miala jedyne 840m przewyzszenia chyba z 1.5 h bo wiecej zakretow mama nie miala wrr.
22/11
Caly dzien dreptania powolnego po Santiago-przyjemna sprawa.
23/11
Dzien spedzony pod znakiemwiniarni, gotowania, dluzszego spania.
W winiarni Cusino MAcun spotkalam dwojke Brazylijczykow i empirycznie przyswoilam pojecie Portungalskiego. Dla niewtajemniczonych jest to pochodna Spanglish -mieszanki angielsko hiszpanskiej tyle ze tu mieszany jest hiszpanski z portugalskim + duza porcja ubawu, bo CI ludzie niewiele biora rzeczy na powaznie. Pyt dlaczego brazylijskie kobiety wydaja wszystkie pieniadze swoich mezczyzn? Zeby tamci nie mieli juz na inne kobiety - tez dobra filozofia -chaciaz kazda strona gra swoja gierke z duza doza humoru - zdecydowanie pozytywni ludzie

Paulina
Paulina - 2009-11-22 18:54
hej,

czytamy Twojego bloga.
Może Ty jeszcze się nie cieszysz, że wracasz ale tango rodzina się cieszy :))
pozdrówki

P.

verte - 2009-11-23 02:02
Nie chyba juz wiem, ze sie ciesze - normalnie mi Was brakuje. Jest drobna roznica pomiedzy jezdzeniem z ludzmi ktorych sie zna a przyjaciolmi. Mam nadzieje, ze w przyszlym roku Argentyna sie uda w takiej ekipie jaka sie zapowiada.

pavulon
pavulon - 2009-11-23 17:33
Ominęły Cię fajne warsztaty, żałuj! (a co, my tu pracujemy, deszcze i niepogody znosimy a Ty sobie wędrujesz) :) kiedy wracasz?

edi
edi - 2009-11-24 03:31
Asia, widzę i czytam,ze tangowa rodzinka z Wro mocno tęskni. Wyliczyłam,ze wracasz za dwa dni:-)a tu milo w Mleczarni nie ma. Kolezanka zjeżdza do Wro na konferencję i zamierza podbijać wrocławskie parkiety. Wstawiłam Wam laurkę,ze hej.
Acha i jeszcze nigdy nie była w Wrocławiu, tak też się zdziwiłam
Asiu jak się chcialo oglądac 14 metrową dziewcę, to i po skalkach się pomykalo, ale to dla Ciebie bulka z masłem.
A co fajniejsze zachód słońca, czy koles z gitarką ;-)

verte - 2009-11-24 05:28
Hej- zostaly mi ostatnie 1,5 dnia w czwartek jestem juz w Polsce ;)
A

Asia Szlezak